Prismatch!

Hurtig levering

30 dages returret

Fri fragt over 799 kr. (max. 20 kg.)

Lukket d. 21/12 2024-1/1 2025

Vi går på juleferie d. 20/12 kl. 16:00 og er tilbage i forretningen igen d. 2/1 kl. 09:00.

Vi sender ordrer frem til d. 20/12, men vil du være sikker på, at julegaverne når at komme med under træet, skal du afgive din ordre senest d. 16/12 (dette forudsætter at varen er på lager).

Julegaver kan byttes til og med d. 31/1 2025. Du kan læse mere om, hvordan du returnerer julegaver under vores handelsbetingelser.

Personalet i Kalundborg Skov Park Have ønsker dig en glædelig jul og et godt Nytår. Vi ser frem til at betjene dig i 2025.

Andre artikler

Haven i januar

Der ikke er meget at holde i haven i januar. Det frigiver tid til at forberede en ny havesæson. Er der maskiner du mangler? Hvordan vil du indrette haven? Benyt ventetiden til at forberede den kommende sæson – Så er du klar, når forårssolen tager sit indtog.

Læs mere »

Haven i september

Selvom vi ifølge kalenderen tager hul på efteråret, er havesæsonen langt fra slut endnu. Mange buske og træer kan med fordel blive plantet nu, ligesom september er en ideel måned at anlægge græs i. Klip hækken en sidste gang inden nattefrosten sætter ind og nyd årets æblehøst.

Læs mere »

Haven i marts

Kalenderens første forårsmåned byder på masser af gøremål i haven. Giv drivhuset en ordentlig tur med højtryksrenseren, og forbered jorden i køkkenhaven med en kultivator. I blomsterbedet er det ved at være tid til beskæring af roserne, mens græsplænen vil nyde godt af en forårskur.

Læs mere »

Haven i februar

Vintersæsonens sidste måned byder på masser af forberedelse til den kommende sæson. Du kan eksempelvis lave en plan for hvad du ønsker at få ordnet i løbet af året. Eller du kan sikre dig at havemaskinerne kører som de skal, inden forårets komme Endelig er slutningen af februar et godt tidspunkt at sætte læggekartoflerne til forspiring.

Læs mere »

Haven i juli

Giv træer og buske en forfriskende sommerbeskæring og husk at forsyne krukkerne med vand og gødning i sommervarmen. Klip hækken i en A-form og nyd smagen af hjemmedyrkede grøntager og krydderurter.

Læs mere »

Kan du ikke finde nogle tilbud?

Vi bestræber vi os på at have markedets laveste priser – året rundt! Derfor finder du ingen tidsbegrænsede tilbud på siden.

Skulle du finde en vare billigere i en anden dansk webshop, matcher vi naturligvis prisen. Se mere under vores prismatchbetingelser.